2 Dakika da WordPress sitenizin yedeğini alın

WordPress kullanmaya yeni başlayan arkadaşların her zaman merak etmiş oldukları yedek alma işlemini aşağıdaki kısa yazı okuduktan sonra hiç zorlanmadan ve herhangi bir eklenti kurmadan kolayca yapabileceksiniz.

WordPress Veritabanı Yedekleme

İlk olarak “www.siteisminiz.com/cpanel” adresine giriniz. “Dosyalar” bölümünden “Yedekleme” sayfasına gidiniz. Yedekleme işlemini ister hostunuza yükleyebilir isterseniz  bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Sunucunuza yüklemek için “Tam Bir Yedek İndir veya Oluştur” butonuna tıklayın ve daha sonra bilgisayarınıza download etmeniz için “Bir Ana Klasör Yedeği İndir” başlığının altında bulunan “Ana Klasör” butonuna tıklayabilirsiniz. Bilgisayarınıza download ettiğiniz yedeği “Bir Ana Klasör Yedeğini Geri Yükle” yazısına tıklayınız.

WordPress İçerik Yedekleme

WordPress admin panelinden “Araçlar” butonuna tıklayınız.
Bundan sonra yapmanız gereken “Dışa Aktar” sayfasına gitmeniz gerekiyor ve “Tüm İçerik” yazısını işaretleyin. Son olarak yapmanız gereken  “Aktarım Dosyasını İndir” butonuna tıklayarak wordPress içeriklerinizin tamamını yedekleyebilirsiniz. Download ettiğiniz  XML dosyasını “İçe Aktar” sayfasına girerek  “Dosya yükle ve içe aktar” linkinden kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.khaaos.com

Website Yorumlar

Yorum Gönder.

Facebook Yorumlar